Lipoliza iniekcyjna jest jednym z najnowszych zabiegów odmładzających dostępnych w medycynie estetycznej. Polega ona na bezpiecznym i nieinwazyjnym usuwaniu tkanki tłuszczowej za pomocą iniekcji specjalnych substancji. Zabieg ten stosuje się w celu usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic twarzy i ciała, a także zmniejszenia widoczności zmarszczek i fałdów skórnych. Przy użyciu lipolizy iniekcyjnej można pozbyć się nadmiaru tłuszczu z niechcianych obszarów ciała, bez konieczności wykonywania skalpela. Lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna i skuteczna, ma działanie odmładzające i powoduje trwałe efekty.

Na czym polega lipoliza:

Lipoliza to zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na rozbiciu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości.

Dla kogo jest ten zabieg:

Lipoliza to zabieg skierowany do osób, których tkanka tłuszczowa nie reaguje na tradycyjne metody leczenia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne.

Jakie są wskazania:

Wskazaniem do wykonania lipolizy jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, pośladków, ramion i szyi.

Jak przebiega zabieg:

Zabieg lipolizy polega na wprowadzeniu pod skórę pacjenta cienkiej igły, przez którą wprowadza się specjalny żel. Następnie wykonywane są w niej skupiska ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, które rozbijają komórki tłuszczowe.