Modelowanie sylwetki jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który jest stosowany w celu poprawienia kształtu i wyglądu sylwetki. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wzmocnieniu i ujędrnieniu skóry. Techniką modelowania sylwetki można poprawić również kontury sylwetki i wyeliminować nierówności.

Zabieg modelowania sylwetki może być wykonywany za pomocą liposukcji, która polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą cienkiej rurki wprowadzonej do podskórnej przestrzeni, lub też przy użyciu innych technik, takich jak radiofrekwencja czy mikrodermabrazja.

Liposukcja jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów modelowania sylwetki, który może być wykonywany na wielu częściach ciała, w tym biodrach, udach, brzuchu, ramionach i karku.

Radiofrekwencja jest zabiegiem, który wykorzystuje fale radiowe do spalenia tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry. Zabieg jest bezbolesny, a jego działanie można zauważyć po kilku tygodniach.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który wykorzystuje mikrokryształy do ścierania warstwy skóry. Ten zabieg może być stosowany do usuwania zmarszczek, rozjaśniania przebarwień skóry, zwężania porów oraz poprawy konturów sylwetki. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego narzędzia, które ściera martwe komórki skóry.