Marionetki to zagłębienia, które tworzą się w wyniku starzenia się skóry. Występują one w dolnej części twarzy ciągnące się od kącika ust ku dołowi twarzy. Są to mniejsze bruzdy, które mogą nadawać twarzy starzejącego się wyglądu.

Lekarze w klinice mogą pomóc osobom zmagającym się z marionetkami, poprzez różne procedury. Do najczęściej wykorzystywanych metod zalicza się zabiegi z zastosowaniem lasera, terapii złuszczającej, mezoterapii, wypełniaczy oraz zabiegów chirurgicznych, takich jak lifting twarzy lub wycięcie nadmiaru tkanki. Lekarze powinni skonsultować się z pacjentem i ustalić, jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia dla jego potrzeb. Dla niektórych pacjentów, jedna procedura może wystarczyć, ale u niektórych może być konieczne połączenie kilku. Po wybraniu odpowiedniego zabiegu, lekarz może przeprowadzić go w znieczuleniu miejscowym, aby złagodzić ból.

Lekarze powinni również przepisać pacjentom odpowiednie leki i kremy, które mogą pomóc w redukcji marionetek. Wymagane będzie również stosowanie filtrów przeciwsłonecznych, aby zapobiec dalszemu starzeniu się skóry twarzy. Celem korekty marionetek, jest prawidłowe przywrócenie stanu skóry , poprzez wypełnienie niedoborów tkankowych, podparcie skóry przy pomocy nici liftingujących, poprawę jędrności skóry, a także wypełnienie deficytów objętości w środkowej części twarzy.